מדוע כדאי לשלב טפטים בעיצוב הבית ולא להסתפק רק בצביעת הקיר?

הסולידי וטכניקות צביעה שונות החלו להשתלב בעיצוב ומעצבים מודרניים היו משתמשים במספר גוונים באותו החלל על מנת לשוות לקיר מראה מעניין. בעשור האחרון אנו עדים לחזרה של הטפטים למרחב הביתי ולעיצוב המשרדים. מה היתרונות של עיצוב הקיר בצורה זו? כל זאת במאמר לפניכם.

עיצוב באמצעות טפטים – קל להדביק, לרחוץ ולתחזק

הסיבה הראשונית שהובילה לשימוש בטפטים הייתה נוחות ההדבקה שלהם. בעבר היו משתמשים אך ורק בדבק מיוחד ולאט לאט החל השימוש בטפטים שניתן להצמידם לקיר באמצעות הרטבת החלק האחורי שלהם בלבד. במקום פעולת הצביעה שארכה שעות היה ניתן להדביק טפט על הקיר בשעה קלה ולהתרשם מקיר מעוצב בעל מראה אחיד. את הטפטים קל מאד לרחוץ, לתחזק (הם אינם מציגים פגמים כמו קיר הצבוע בצבע אחיד) ואף להחליף בעת הצורך. קיר שנפגע מעט היה ניתן לתקן בדקות אחדות באמצעות החלפת הטפט עם שאריות שנשמרו בקפידה בארונות.

יצירה של קיר קונספט מעניין

כיום אנו רואים מגוון עצום של מאות אלפי צבעים וטקסטורות אותם ניתן לרכוש. יש טפטים לקיר הכוללים טקסטורה אחידה ואחרים מעוצבים כתמונת נוף מרשימה. אם בעבר הטפטים היו נתלים על כל הקירות בחלל היום אנו רואים יצירה של קיר קונספט מעניין כאשר שניים או שלושה קירות צבועים בצבע סולידי והטפט יוצר מראה מיוחד ומעוצב לחלל. בטפטים ניתן להשתמש בכל אחד מחדרי הבית וגם אם הם צבועים בגוונים שונים, הטפט האחיד יכול לשמש כאלמנט עיצובי החוזר על עצמו כחוט השני בכל אחד מחדרי הבית.

לא מצליחים לחקות את הטקסטורה המיוחדת

חלק משתמשים בטפט על מנת להעניק לבית מראה טבעי המחקה טקסטורה של אבן, עץ או קיר בריקים מיוחד. במאות שקלים אפשר לשוות לבית מראה עיצובי שהושקעו בו עשרות אלפי שקלים. גם הצבעי המוכשר ביותר לא יוכל לחקות את עיצובי התלת ממד של הטפטים שניתן למצוא היום. לכן, טפטים לקיר המשתלבים בבית בצורה נכונה יכולים להעלות את ערכו ולהעניק לו את המראה המהוקצע הייחודי.

מאפיינים מיוחדים לחומרי הטפטים

יש המשתמשים בטפטים בזכות האלמנטים הייחודים הקשורים לחומר ממנו הטפט עשוי. הם אינם משתמשים בטפט לטקסטורה אלא בוחרים בצבע אחיד, אך נהנים מהעובדה כי ניתן לשטוף את הטפט, להגביר את האיטום לקול והטפט יכול להסתיר בקלות פגמים בקיר הנובעים מבלאי, מפגיעה על ידי בעלי חיים או מציורים של הילדים על הקירות. 

צבע שאינו דוהה בקלות

אחד החסרונות שיש לצבע על הקיר הוא העובדה שהוא דוהה ומשתנה לאורך השנים. לכן, אם צבעתם את הקיר היום בסגול בגוון מסוים ותרצו לתקן פגם בקיר אחרי שלוש שנים אותו הגוון כבר לא יתאים. לעומת זאת, טפט לקיר מתאפיין בעמידות גבוהה הן בפני נזקי הזמן והן בפני נזקי מזג האוויר.

לסיכום, אם אתם מתלבטים כיצד לשלב מספר אלמנטים עיצוביים חדשים על מנת לרענן את מראה הבית, הביטו בחדר בו אתם נמצאים עכשיו ודמיינו איזה קיר יכול לשנות את צורתו כזיקית באמצעות טפט מתאים.

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו
צור קשר
close slider

למרכז הזמנות חייג

077-41-800-74

או השאר פרטים