מהם הקריטריונים לבחירה נכונה של ריהוט משרדי

מערכות ריהוט משרדי תורמות רבות למותג של העסק, לתרבות המשרד ולפרודוקטיביות של העובדים. כצעד מקדים לבחירת הרהיטים, חשוב שתגדירו את יעדי העסק ורק אז תבחרו ברהיטים שמסוגלים לתמוך ביעדים אלה. 

אז לפני שאתם מחפשים פתרונות אחסון או כסאות ארגונומיים, הגדירו לעצמכם אם היעדים שלכם, למשל:

 • להגדיל את התפוקה והיצירתיות של הצוות
 • לשפר את התקשורת בין העובדים במחלקות השונות
 • ליצור תרבות חברה מחודשת

ברוב המקרים, השגת יעדים עיצוביים, מסתכמת במציאת האיזון הנכון בין שלוש תכונות הליבה: – 

 • גמישות 
 • איכות 
 • סגנון

אמנם, כל אחת מתכונות הליבה הללו תורמת לעלות העיצוב, אבל חשוב שתדעו כיצד הן ישפיעו גם על היעדים העסקיים שלכם וגם על החזר ההשקעה שלכם.

גמישות

ברמת העובד, גמישות הריהוט עוזרת לשפר את הביצועים האישיים. 

תכונות כמו:

 • כוונון גובה
 • ניידות
 • וקִשּׁוּרִיּוּת

מאפשרות לעובדים להתאים את המרחב כך שיהלום את העדפות שלהם. כאשר הם יכולים לשנות את תחנות העבודה שלהם בהתאם לצרכים המשתנים, הם יכולים להשיג יותר ולהצליח יותר.

לדוגמה, צוות עובדים שיפר את הפריון ב-10%, על ידי מעבר לשולחנות עומדים. 

 • עובדים גילו כי שולחן עבודה עומד מתאים יותר למשימות שהתוצאה הסופית שלהן נקבעה מראש, כי העובדים עבדו בעמידה שעודדה את תחושת הדחיפות להשלים את המשימות.  
 • משימות יצירתיות, לעומת זאת, בוצעו טוב יותר כאשר העובדים יכלו לשבת, לשתף את רעיונותיהם עם עמיתים, ולתת דרור לדמיון שלהם.

בנוסף לעלייה בפריון, ישנן עדויות כי שולחנות הניתנים להתאמה, משפיעים לטובה על הבריאות, כי הם מפחיתים את הסיכון למספר מחלות קשות. 

מחקרים אחרים מצאו כי הפחתת משך זמן העבודה בישיבה, הגדילה את תוחלת החיים בשנתיים. בנוסף, שימוש ברהיטים ארגונומיים מאפשר להפחית את בעיות הבריאות של העובדים ב-50%.

ברמת הארגון, מערכות ריהוט בחלל פתוח (open space), מגבירות את שיתופי הפעולה והיצירתיות. העובדים נפגשים זה עם זה לעתים קרובות יותר, מה שמעודד שיחות ספונטניות, ומאפשר חידוש ותחושות של קהילתיות בתוך הארגון.

ריהוט מודולרי – ניתן למקם מחדש רהיטים מודולריים שלא צמודים לקיר, ולהעביר אותם לפי הצרכים של הצוותים השונים. כך נותנים לעובדים יכולת להגיב מהר יותר לתזוזות עונתיות ומקרו כלכליות.

ברמת הצוות, עיצוב המבוסס על ריהוט מודולרי מגדיל את יכולת הצוות להגדיר מחדש בעת הצורך את חלל העבודה, תוך כדי תנועה. 

גמישות נוגעת ליצירת סביבה פיזית דינמית, לעובד ולמעסיק, כדי להשיג יעדים אישיים ועסקיים.

איכות

ריהוט שאמור לתת מענה לצורך בגמישות, חייב להיות עמיד מאוד ואיכותי, כדי שיהיה מסוגל לעמוד בתנועה ובשינויים התכופים במיקום הרהיטים. המשמעות היא שהחומר, המנגנון והמשטח של הריהוט המשרדי צריכים להיות מותאמים לשינויים הקבועים ולעמוד לאורך זמן בהעברות ממקום למקום.

חומרים זולים ודקים המשמשים כמשטחי עבודה, לא רק נראים ומרגישים זולים, אלא הם גם יתבלו במהירות, במיוחד במשרד התומך בגמישות עיצובית.

בנוסף, המנגנונים השונים המרכיבים את הריהוט, כמו מנגנוני הרמה, ידיות או גלגלים – חייבים להיות אמינים כי חלקים אלה עוברים שימוש יתר כשמדובר בריהוט במשרד המבוסס על חלל פתוח. חשוב לבדוק גם את חיבורי הרכיבים, ולראות שהם עמידים ונותנים מענה איכותי לטווח הארוך.

משטחי שולחנות עבודה, שולחן חדר הישיבות, ארונות ויחידות אחסון – צריכים להיות איכותיים, היפו-אלרגניים ועמידים בפני שריטות. 

סגנון

סגנון הרהיטים יכול לחזק את תרבות המותג ואת העסק.

הסגנון של הריהוט המשרדי ממלא תפקיד משמעותי בעיצוב הפנים הכללי. כאשר לחלל יש איכויות קבועות, יכול הריהוט להוסיף ממד משלו לעיצוב.

לדוגמה, אם לסטארט-אפ יש תרבות חדשנית מאוד והמשרד שלו ממוקם בבניין ישן, ריהוט עכשווי עשוי להיות העיצוב המתאים ביותר לחלל הישן. ריהוט כזה יכול ליצור סמיכות מעניינת של ישן עם חדש, ולהעביר הצהרה מותגית עוצמתית.

ריהוט שנבחר לאחר מחשבה תחילה, מסייע בהעברת האישיות והמותג של העסק, באמצעות יישום, פונקציונליות או צבע. 

במקרים רבים נוטים להתעלם מכך שהריהוט עלול לצרוך את רוב תחום הראייה בסביבה המשרדית. אבל האסתטיקה של המרחב חורגת מעבר לאטרקטיביות החזותית ויכולה להשפיע גם על התפוקה. לפיכך, כאשר היעדים העיקריים הם: יצירת תחושת קהילה או חיזוק תרבות החברה, העיצוב והרלבנטיות הסגנונית של הריהוט המשרדי – הם תכונות מרכזיות.

 

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו
צור קשר
close slider

למרכז הזמנות חייג

077-41-800-74

או השאר פרטים