מהו הטרנד הנוכחי בכל מה שקשור בעיצוב רהיטים וסלון? אילו צבעים נותנים היום את הטון בחללי הישיבה שלנו, והאם מבנה ה”3+2″ הידוע והמוכר הוא עדיין אופנתי ושימושי?

מעניין לדעת שאופנה משתנה בקצב של חצי דור, לערך: רהיטים שהיו אופנתיים לפני כ- 15 – 20 שנים כבר נחשבים היום מיושנים ולא נוחים, ומה שחוזר אלינו הם רהיטים משנות ה- 70 בערך, בנראות שהיא כבת 40.

היום מדברים על רהיטים קלים יחסית, ש’יושבים’ על רגלי עץ דקות יחסית, בסגנון אירופאי-סקנדינבי. ריהוט בהתאמה אישית, מודרני, כמו שאפשר לראות גם בחנויות רהיטים ברמת גן, למשל, הוא צבעוני יותר וגמיש בנראות שלו מרהיטי הדור הקודם, ובוודאי מרהיטי ההרכבה העצמית השונים, שמיועדים לשוק המאסה.

מה פרוש “רהיטים קלים יחסית”?

חשבו רגע על ספות העור הכבדות, הלבנות או האפרפרות, שהיו כאן בשנות השמונים והתשעים. היום כבר פחות ופחות רואים ספות כאלה בחנויות הרהיטים, ובוודאי שאצל המעצבים.

הדגש היום הוא על התאמת הרהיט לשימושיות ולחלל ולא על הרהיט עצמו: מודדים את החלל ומתאימים לו את הרהיט, ולא ההפך, כמו שהיה די נפוץ בעבר, כאשר אנשים בחרו “ספה יפה” ואז בנו את החדר סביבה.

הטרנד היום הוא ביצוע רהיטי עץ במידות ובצורה שמתאימה קודם כל לשימוש המשפחה ולטעם שלה, כאשר מסגרת העץ עצמה יחסית פתוחה ואוורירית: הרהיט יושב על רגלי עד גבוהות, ולא על בסיסים בגובה 10 ס”מ, יש מסעדות (משענות) עץ שאינן מרופדות, או מרופדות בריפוד קל ונראות הרהיט כולה אוורירית ו’קלה’.

מבנה ה- 2+3 פחות נפוץ היום, ויש יותר כורסאות יחיד נפרדות, לצד ספות ארוכות, שמאפשרות “רביצה” נוחה, והתרגעות.

– במיוחד בעיצוב אישי, מסגרת העץ ושלד הרהיט איכותיים מאוד, ויכולים לשמש בסיס לרהיט במשך שנים, גם אם מחליפים את הצבעוניות או את הבדים של הריפוד.

מה לגבי הריפוד?

המשחק בריפוד הוא כיום בעיקר בצבע: הרבה בוחרים שוב בצבעים חמים, בולטים ואפילו לוהטים, כמו צהוב וכתום.

פינטרסט ניבאו שצהוב ישתלט על חיינו ואכן כך הוא, ורואים אותו יותר ויותר, בצורות וגוונים שונים: מפסטלים עדינים ועד צבעי וגווני חרדל עשירים, שמוסיפים עומק.

בנוסף, יש משחק רב שוב עם טקסטורות: הרבה קטיפה, שמעניקה לרהיט נראות יפה והיא גם נעימה למישוש, פסים בצורות שונות ובעומק שונה (בד לא אחיד בגובה האריגה) ועוד.

לסיכום: אם אתם בוחרים בעיצוב מודרני לסלון שלכם, לכו על הצד הטבעי ככל האפשר, על צבעוניות רבה וקלות, בכל מה שקשור בעיצוב הרהיט עצמו.

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו
צור קשר
close slider

למרכז הזמנות חייג

077-41-800-74

או השאר פרטים